2009-től napjainkig
Minden oldal

Kezdetek

Egerben a kézilabda sportágnak több évtizedes hagyománya van.

Az 1980-as években az Eszterházy Károly Főiskola az NBII-es női kézilabda bajnokságban szerepelt. Ezekben az években az egriek egy erős középcsapatnak számítottak. Az elkövetkezendő időkben az Eger beleerősödött a mezőnybe és évről évre fejlődve jobb eredményt ért el.

2010 nyara a klub életében egy történelmi siker ideje lett, mert kimagasló teljesítménnyel, magabiztosan nyerték meg a lányok az NBII észak-keleti csoportját. A bajnoki címmel jogot szerzett a csapat, a kézilabda bajnokság második osztályába, vagyis az NB I/B-be való indulásra.

NBI/B

Ezt a lehetőséget megragadva, a bajnokságot nyert játékosokra támaszkodva, illetve egy-két rutinosabb játékos igazolásával vágott neki a másodosztályú szerpelésnek a klub. Sajnos a bennmaradást nem sikerült elérni a pályán, azonban a Magyar Kézilabda Szövetség felkérte a csapat vezetőit, hogy továbbra is maradjanak tagjai az NBI/B-s bajnokságnak. Az Eszterházy Károly Főiskola természetesen élt ezzel a lehetőséggel és egy tőkeerős szponzor segítségével már azon kezdtek dolgozni, hogy a világ egyik legerősebb kézilabda bajnokságának másodosztályában stabilizálják a csapatot. Hosszú távú célként tűzték ki, hogy évek múlva a csapat kiharcolja az első osztályban indulás jogát. A támogatói konzorcium egyik tagja a GloboSyS Hungary Kft., egyúttal névadó szponzora is lett az Eszterházy Károly Főiskola Sport Club NBI/B-s női kézilabdásainak. Az egri női kézilabdásokat támogató cégcsoport az ország egyik legnagyobb hazai tulajdonú infokommunikációs vállalatcsoportja lett. Benkó György a GloboSyS Hungary Kft. igazgatója sportélet pálya modell megvalósítását vázolta fel. Ennek lényege az volt, hogy a főiskolai hallgatók sportolói karrierjét, valamint a civil életre történő felkészülését a tanulás által összehangolja. A csapat erősítése is ennek jegyében történt, vagyis olyan tehetséges, sikeréhes kézilabdázókat várt a klub, akik tanulni akarnak a magas szintű sport mellett. A cél az volt, hogy a csapat minden játékosa az Eszterházy Károly Főiskola hallgatója legyen.

A 2011/2012-es szezonban 20 mérkőzésből 13 győzelemmel, 2 döntetlennel és 5 vereséggel zárta az Eszterházy a pontvadászatot, amire a főiskola életében még nem volt példa. Bronzérmet szerzett a csapat a másodosztályban a Nyíradony és a BSE csapatai mögött. Mindenki számára eljött a várva várt év az érmes helyezést követően, melynek egyértelmű célja a bajnokság megnyerése volt.

A csapatot olyan egyéniségekkel továbberősödött, akik korosztályuk kimagasló egyéniségei voltak. A szakmai stáb is bővült, hiszen az egykori válogatott kapus, jelenleg az magyar utánpótlás - válogatott kapusedzője, Bartalos Béla is csatlakozott a csapathoz. Heti hét edzéssel készült a keret a bajnoki rajtra. A 2012/2013-as évben bearanyozódott a főiskola és a szponzorok neve. Fantasztikus teljesítménnyel, 24 győzelemmel és mindössze 2 vereséggel, 10 ponttal megelőzve a második helyezett Vasas SC csapatát nyerte a csapat az NBI/B-s bajnokságot. Az eredmény kísértetiesen hasonlított a 2010/11-es szezonéhoz, amikor az NBII-ben is két vereséggel, magabiztosan nyerte a csapat a bajnokságot.

Reméltük nem úgy folytatódik, hiszen akkor, az utána következő évben kiesett a csapat a magasabban jegyezett osztályból.