Bejelentkezett 0
Vendégek 24

Továbbra is ellenállhatatlanul Nyomtatás E-mail
2012. október 14. vasárnap

epitok001Folytatta sikerszériáját az Eszterházy KFSC-GloboSyS női kézilabdacsapata, a főiskolás lányok ugyanis a Szent István SE Építők együttese ellen zsinórban a negyedik győzelmüket szerezték.

Háromhétnyi szünet után ismét benépesült a Leányka úti Eszterházy-csarnok a vasárnap délutáni órákban. Ugyan két héttel ezelőtt Nyíradonyban pályára léptek a főiskolások, legutóbb hazai környezetben a Hajdúnánás elleni mérkőzésen láthattuk a Hegedűs-tanítványokat. Jó' háromszáz néző jelenlétében kezdődött a negyedik forduló találkozója, viszonylag kiegyenlített játék mellett. A tizenharmadik percben aztán a nagy fej-fej melletti játék odáig fajult, hogy 5-8-as állásnál Hegedűs Tibor kénytelen volt kikérni a félidőre tartogatott időkérési lehetőségét. A meccs krónikájához tartozik, hogy a legnagyobb arányú vendégvezetést ekkor rögzíthettük. Az egyperces kényszerszünet a legjobbkor jött, hét percig ugyanis egyáltalán nem tudott betalálni a fővárosi rivális. Nem úgy az EKFSC! A Gyimesi Kitti, László Barbara kettős egészen elképesztő hatékonysággal lőtte a felső sarkokat, igaz, előbbi játékos találatainak felét hétméteresből szerezte. Azokat pedig ki kellett harcolni, így jön a képbe Forgács Judit. Merthogy az egriek beállósa igencsak elemében volt, két gólja mellett számtalan büntető kieszközölése fűzhető a nevéhez. Félidőre a várva várt váltásnak köszönhetően mindent egybevetve, plusz hármas hazai előnyt jegyezhettünk.

A jobb erőnlét és a hosszabb kispad igazából a második harminc percben ütközött ki a két csapat között. Az összecsapás kezdett egyre inkább a Hajdúnánás elleni ütközetre hasonlítani, szép lassan ezért a közte tízért támadhatott az Eger. Megjegyzendő dolog, hogy a mérkőzésen elég nagyszámú csúnya szabálytalanságot láthattunk, a játékvezetők pedig kőkeményen büntettek is minden nem a kézilabdapályára való történést. A hazai kapuban a Hrankai Reginát váltó Fekete Dorina parádéja közepette az ötvenegyedik percben ki is alakult a tízgólos differencia (28-18). Tegyük hozzá: a közönség legnagyobb örömére, a sportszakos hallgatókból álló szurkolótábor nem is hagyhatta ki, hogy ne számoljon rá az ellenfélre. Az utolsó tíz minutumban már leginkább a máskor kevesebb lehetőséghez jutó játékosok kaptak bizalmat, akik zömmel éltek is az eséllyel. A végső dudaszó pillanatáig pedig már csak a „szép volt csajok" rigmus, valamint a vastaps zaja szűrődött ki a létesítményből. Az EKFSC négy meccsből négy sikernél tart, ez pedig már több mint kiváló kezdés az idei bajnokságban.

Hegedűs Tibor: - Megmondom őszintén, nehezebb mérkőzésre számítottam, mint a legutóbbi hazai találkozónk során a Hajdúnánás ellen, ezért is örülök ennyire a győzelemnek. Ellenfelünk fiatal, gyors játékosokból állt, ezért azt is nagyszerű dolognak tartom, hogy sikerült őket huszonkét gólon tartani. Nem kezdtük jól a meccset, de még időben eszméltünk, ezért megérdemelten szereztünk újabb két pontot a nagyszerű közönségünk előtt.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

NB I/B, kelet, nők, 4. forduló

Eszterházy KFSC-GloboSyS – Szent István SE Építők 34-22 (16-13)

Eger, Eszterházy-csarnok, 300 néző.

V.: Bujdosó Z., Mihály A.

EKFSC: Hrankai – Hárs, Nagy I., LÁSZLÓ B. 10 (3), FORGÁCS 2, GYIMESI 8 (4), KOVÁCS V. 6. Cs.: FEKETE – Őri A., Gasková, Balázs N. 1, Molnár N., Benedek 2, Király R., SÁRDI 1. Edző: Hegedűs Tibor.

Hétméteresek: 9/8. ill. 4/4.

Kiállítások (kétperces): 12 perc, ill. 10 perc.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 3-2, 12. p.: 5-6, 18. p.: 8-8, 24. p.: 13-11, 36. p.: 18-14, 42. p.: 21-14, 48. p.: 24-17, 54. p.: 29-18.

A 4. forduló további eredményei: Orosháza – Kispest 34-37, Csorvás – Inárcs-Örkény 20-23, Szeged-KKSE – Nyíradony 22-21, K. Szeged-Algyő SE – Hajdúböszörmény 23-23, Vasas – Kecskemét 39-22, DVSC II. – Hajdúnánás 27-16.

Fenyves Balázs, 2012.10.14. (FOTO: Szántó György)