Bejelentkezett 0
Vendégek 25

Kibekkeltük a bajnokverést Nyomtatás E-mail
2012. szeptember 29. szombat

kibekkeltukSzenzációs védőmunkájuknak köszönhetően az Eszterházy KFSC-GloboSyS női kézilabdásai számára sikerült jobban a másodosztályú pontvadászat hétvégi rangadója, a mieink a bajnoki címvédő Nyíradony otthonából hozták el a két pontot.

A harmadik fordulóig kellett várni a bajnokság első komolyabb rangadójára, az Eszterházy KFSC-GloboSyS csapata ugyanis a tavalyi bajnok Nyíradony gárdájához látogatott. Az első kettő körben egyaránt győzelemmel hangolt mindkét fél, ezért két száz százalékos együttes csapott össze egymással a tabella első helyéért. Nem kezdődött zökkenőmentesen a rangadó, hiszen a mieink sötét, míg a hazaiak világoskék mezbe öltöztek, a Nyíradony vezetősége pedig kijelentette, csak fekete váltó dresszel rendelkeznek, ezért nem tudnak átöltözni. A furcsa jelenet vége az lett, hogy maradt az egymáshoz hasonló szín, így pedig különösen nehéz kétszer harminc perc várt a főiskolásokra. Az első hét percig ehhez képest a mieink játéka dominált, ezután azonban gyors lerohanások és rövidzárlatok révén fordítani tudott a vendéglátó. Hegedűs Tibor gyorsan próbálta is rendezni a sorokat, az időkérése után sikerült is visszaszorítani a címvédő rohamait. Mialatt Hrankai Regina már az első félidőben is szenzációsan védett, addig a többször is csereként beálló Fekete Dorina igazi hetesölőnek bizonyult, a meccs egészében ugyanis négy büntetőt hárított. A szünethez közeledve kirajzolódott, hogy ez a találkozó a védekezésről fog szólni, az egriek Forgács Judit vezetésével ráadásul ezt mintaszerűen tették.

A tízperces pihenőt követően sem változott nagyon az összecsapás képe. Kevés gól, viszont több hibás játékvezetői ítélet bosszantotta az EKFSC-t. A jegyzőkönyvből kiderül, öt kiállítással többet szenvedtek el a Hegedűs-tanítványok, az esetek többsége ugyanakkor ezt nem indokolta. Nyomott a Nyíradony és nyomott a bírói páros is, de az eredményt továbbra is bravúrosan tartotta az Eger. A hősies védekezés mellett többször is extrát nyújtottak támadásban a főiskolások, ilyenek voltak a kettős emberhátrányban szerzett találatok, vagy ugyan ebben a szituációban kivédekezett hazai lehetőségek. Hrankai mindeközben továbbra is fantasztikus munkát végzett, így sikerült tartani a négy-öt gólt. Ez olyannyira fontos volt lélektanilag, hogy a különbség egészen a végjátékig meg is maradt. Ekkor már mindent elkövetett a felzárkózásért a bajnok, az egriek viszont remekül sáfárkodtak az idővel. A négygólos sikert nagy ünnepléssel vette tudomásul az EKFSC, nem csoda, hiszen a tavalyi aranyérmes otthonában tartották meg hibátlan mérlegüket a lányok.

Hegedűs Tibor: - Le a kalappal a kapusteljesítmények, és a csapat védekezése előtt, hiszen tizenhat gólon tartani a tavalyi bajnokot, de egyáltalán egy jó csapatot, azt hiszem, önmagáért beszél. A mai mérkőzés mindkét oldalon a védekezésről szólt, ezt bizonyítja a kevés lőtt gól. Csapatszinten kiválót nyújtottunk, ezért teljesen megérdemelt győzelmet arattunk.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

NB I/B, kelet, nők, 3. forduló

Nyíradonyi VVTK – Eszterházy KFSC-GloboSyS 16-20 (9-12)

Nyíradony, 250 néző.

V.: Horváth Z., Simó A.

EKFSC: HRANKAI – HÁRS 3, Gyimesi 1, LÁSZLÓ 4, FORGÁCS 1, Pados 4, Kovács V. 4. Cs.: FEKETE – Molnár N. 1, Nagy I., Balázs N. 1, Sárdi 1. Edző: Hegedűs Tibor.

Hétméteresek: 6/2. ill. 3/2.

Kiállítás (kétperces): 2 perc, ill. 12 perc.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 2-3, 12. p.: 7-4, 18. p.: 7-9, 24. p.: 9-12, 36. p.: 10-13, 42. p.: 10-15, 48. p.: 11-16, 54. p.: 13-19.

A 3. forduló további eredményei: Szent István Építők – Csorvás 42-12, Hajdúböszörmény – Vasas 30-35, Hajdúnánás – Szeged-KKSE 25-24, Kispest – Inárcs-Örkény 24-24, a Kecskemét – DVSC II. 22-28, Orosháza – K. Szeged SE-Algyő 22-21.