Vendégek 26

Tíz is volt, plusz nyolc lett Nyomtatás E-mail
2017. november 12. vasárnap

Remekül kezdte, és még jobban zárta balmazújvárosi rangadóját az Eszterházy KESC felnőtt alakulata.

Az Eger Bulls szurkolói csoporttal megerősítve érkezett Balmazújvárosba az Eszterházy KESC felnőtt együttese, hogy egymás után harmadik győzelmét szerezve, tovább tapadjon az élmezőnyre. Nos, mit is mondhatnánk, úgy kezdték a meccset a lányok, ahogyan az a nagykönyvben meg van írva.

Az első három vendég támadásból rögtön gól született, és mivel a házigazda ekkor még egyáltalán nem tudott eredményes lenni, hamar 3-0-ás vezetésre tettek szert Debre Viktor és Rutka Péter tanítványai. Előbb-utóbb aztán természetesen megérkeztek az első balmazújvárosi találatok, de az első időkérésig fantasztikusan uralta a meccset az EKESC.

Vámos Miklósnak ezért kellett idő előtt (na jó, azt, hogy hányadik percben jártunk, nem lehetett tudni a helyszínen, mert elektromos eredményjelzőt ezúttal nem használtak a csarnokban) magához rendelni csapatát, mert már 10-5-re vezetett a hevesi rivális.

Aki látott már életében kézilabda mérkőzést, az pontosan tudja, egy tréner akkor használ ki kettő időkérést már az első félidőben, amikor igazán nagy a baj. Vasárnap este ez történt, és szerencsénkre a hazai szakvezetőnek kellett a T-betűs táblát második alkalommal is a zsűriasztalra tennie.

Ekkor már 6-13-as állást jegyezhetünk, szóval minden a legnagyobb rendben volt a játékrész végéhez közeledve. Mindezt abból is leszűrhettük, hogy Debre Viktornak csak a szokásos Petrovics Gerda, Kobela Tamara támadás-védekezés cserét kellett a partvonal mellől levezényelnie.

Amikor aztán a félidő hajrájában az első „igazi” cserét is elkönyvelhettük, a meccs első kiállítása is összejött. A nem sokkal az eset után pályára lépő Nyakó Rozália ülhetett vissza a padra, de ezzel együtt sem tudta markánsan csökkenteni a távolságot a Balmazújváros. A szünetig még egyszer kialakult az addigi legnagyobb differencia (10-17), de egy időntúli hétméteressel még kicsit közelebb tudtak kerülni ellenfelükhöz a hazaiak.

A térfélcserét követően, több poszton is változtatott a vendég kispad. A kapuban Leiner Bernadett, míg a jobbszélen Kovács Fanni is pályára léphetett, igaz, előbbi pizícióban Győrffy Alexandra elég hamar visszatért az egyetemisták portája elé.

Nem emiatt, de a játékrész elején elérkeztünk egy kisebbfajta hullámvölgyhöz, ami ugyan nem volt kritikus, mindenesetre 20-16-ra jött fel általa a házigazda. Innentől azonban már nem volt pardon. Az utolsó tíz percbe érve, Buzsáki Nikolett hetedik találata már a közte tízet jelentette (19-29).

Az egri szimpatizánsok természetesen nem is hagyhatták ki az ellenfélre való rászámolást. A vége ezért már igazi örömjátékot hozott, no meg a vártnál is magabiztosabb győzelmet.

Mestermérleg:

Debre Viktor: - A végére simára sikerült. Az első félidő nagyon jól kezdődött, de az eredmény nem reális, mert ellenfelünk több sebből vérzett. Rengeteg sérült játékosuk volt, de mi ettől függetlenül kihoztuk a találkozóból a maximumot. A legfontosabb, hogy nyertünk.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

NB I/B, nők, kelet, 9. forduló
NKK Balmazújváros – Eszterházy KESC 22-30 (11-17)
Balmazújváros, 200 néző.
V.: Horváth Z., Simó A.
EKESC: Győrffy – Bocsi, IVÁN 8, PETROVICS 5, Sári 4 (1), HANCZVIKKEL 3, BUZSÁKI 7. Cs.: Leiner – Kobela, Nyakó 2, Kovács F., Sepsi, Molnár N. 1. Edzők: Debre Viktor, Rutka Péter.
Hétméteresek: 4/4. ill. 2/1.
Kiállítva (kétperces): 4 perc, ill. 4 perc.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 2-5, 12. p.: 5-9, 18. p.: 6-13, 24. p.: 8-14, 36. p.: 14-19, 42. p.: 16-21, 48. p.: 18-24, 54. p.: 19-27.