Bejelentkezett 0
Vendégek 26

Egri győzelem a hullámvölgyek meccsén Nyomtatás E-mail
2017. november 04. szombat

Az 5-0-ás kezdés megalapozta a végig változatosan alakuló mérkőzést, amelyen az Eszterházy KESC végül nyolc találattal győzte le szentendrei vendégét.

Jobb rajtot elképzelni sem lehet, mint amilyet szombat este az Eszterházy KESC felnőtt csapata produkált. A Szentendrei NKE elleni, hazai bajnoki mérkőzés elején még csak a hetedik perc legvégén jártunk, amikor Sári Barbara hétméteresgóljával máris 5-0-ra lépett meg a házigazda.

Jól alakult tehát már rögtön a találkozó legeleje, viszont a folytatás elég érdekes találkozót hozott. Legalábbis a félidőig. A lehengerlő startot követően ugyanis egyszer csak elkezdte ledolgozni hátrányát a vendég gárda, amíg pedig sorozatban öt szentendrei gólt láthatott a publikum, addig a következő egri találatra öt percet kellett várni.

Innentől megint a mieink kerültek a hullámvasút tetejére, és ezúttal ők produkáltak egy 4-0-ás periódust. Az első játékrészben a Sári Barbara, Hanczvikkel Zsanett kettős húzta hátán az egyetemistákat, ketten együtt tizenegy alkalommal babráltak ki az ellenfél védelmével, tehát összesen annyiszor, ahányszor Gróz János tanítványai összesen eredményesek tudtak lenni.

A második játékrész már nem kezdődött úgy, ahogyan az azt megelőző, Csiki Renáta találata után, mégis újabb két hazai gól következett. A 19-12-es állás magabiztos előnyt jelentett, más kérdés, hogy az eléggé hullámzó játékot hozó összecsapáson ismét a vendégek hoztak le egy 4-0-ás etapot.

Rögtön szorossá is vált az eredmény, hiszen 19-16-nál látótávolságon belülre értek a Pest megyeiek. Szerencsére azonban az utóbbi hetekben remekül kézilabdázó Buzsáki Nikolett a lehető legjobb pillanatban rázta meg magát, ezekkel a jó megoldásokkal, no meg Iván Emese és Kobela Tamara szintén megnyugtató lövéseivel, ismét magabiztos különbség alakult ki.

Ebben a pillanatban süthetjük el a jó öreg, „ha egy üzlet beindul” közhelyet, hiszen előbbi játékos jóvoltából először ment el nyolccal az EKESC. Ekkor pedig már a negyvennyolcadik minutumban jártunk, szóval nem kellett sokat kihúzni a győzelem kiharcolásához. A végjáték már izgalommentesen alakult, végül pedig egy nyolcgólos siker jött össze az egrieknek.

Mestermérleg:

Debre Viktor: - Ez egy érdekes kis mérkőzés volt, de úgy gondolom, hogy magabiztosan nyertünk. Az első pillanattól az utolsóig kontrolláltuk a találkozót, mégsem játszottunk jól. Azt kell mondanom, úgy játszottunk, ahogy az ellenfelünk, és ez hozott némi hullámzást a találkozóba. Nem mondhatni, hogy sziporkáztunk, ám a mai napon ez elég volt a győzelemhez.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

NB I/B, nők, kelet, 8. forduló
Eszterházy KESC – Szentendrei NKE 32-24 (17-11)
Eger, Eszterházy-csarnok, 200 néző.
V.: Paska D., Vastag S.
EKESC: Győrffy – Iván E. 4, Bocsi 2, Sári 9 (6), Kobela 2, Hanczvikkel 5, Buzsáki 4. Cs.: Leiner - Petrovics 3, Molnár N. 1, Nyakó 2.Edzők: Debre Viktor, Rutka Péter.
Hétméteresek: 6/6. ill. 7/6.
Kiállítások (kétperces): 6 perc, ill. 4 perc.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 4-0, 12. p.: 5-3, 18. p.: 10-5, 24. p.: 12-8, 36. p.: 19-13, 42. p.: 20-16, 48. p.: 24-17, 54. p.: 26-21.