Bejelentkezett 0
Vendégek 23

Nem sikerült a debreceni pontszerzés Nyomtatás E-mail
2017. október 31. kedd

Hétgólos vereséggel térhetett haza legutóbbi bajnoki mérkőzéséről az Eszterházy KESC serdülő csapata.

Elszántan érkezett a Hajdúságba aktuális bajnoki mérkőzésére az Eszterházy KESC serdülő együttese, érezni lehetett, hogy a legutóbbi, vasárnapi győzelem meghozta a lányok étvágyát. Az esélyek ellenére, nem feltartott kézzel érkeztek vendégségbe a jó erőkből álló Debreceni SC-SI-hez.

Jól indult a meccs, a hazaiak láthatóan kicsit meglepődtek az egriek elszántságán. Kilenc perc után sikerült is 5-2-re elhúzni, sőt, három minutummal később már a 7-3-as vezetés megszerzéséért támadhattak a vendégek, akiket ezúttal is Vizes Lajos irányított Lakatos László távollétében. Ekkor a védekezés még viszonylag jól működött, és a kapusteljesítménnyel sem volt probléma.

Az első félidő végére sajnos már több hibát követtek el Romány Kingáék, kimaradtak még a hétméteresek is. A szünetben aztán megbeszélték a lányok, mit is kell tenni azért, hogy megfordítsák a mérkőzést, azonban ebből semmit nem tudtak megvalósítani. Rosszul sült el a kapuscsere és a szélekről sem tudtak eredményesek lenni.

Nem működött a csapatjáték, a szerencse is elpártolt az EKESC-től, és nyilvánvalóvá vált, hogy már csak a tisztességes vereség elérése lehet a cél. Támadásban új, a lányok számára kevésbé megszokott szerkezetre váltott Vizes Lajos, ebből pedig ismét sikerült gólokat szerezni. A hajrára ugyan még egyszer öt találatra közelítettek a mieink, de ekkorra már elfogyott az erő és a hit is, egy még szorosabb végeredmény kiharcolásához.

Mestermérleg:

Vizes Lajos: - Nagyon bánt a vereség, mivel győzni mentünk a Debrecenhez. Meg is volt a megfelelő stratégiánk, de ezen a meccsen annyi hibát követtünk el, ami lehetetlenné tette a jobb eredményt. Az ellenfél két kiemelkedő képességű játékosa dinamikus indulócselekkel szétzilálta a védőfalunkat. Türelmetlenek voltunk, sürgettük a támadás-befejezéseket, rossz döntéseket hoztunk, ráadásul öt hétméterest hagytunk ki. Tovább kell dolgozni, sok erő és szép eredmény van ebben a csapatban.

Eredmény:

Leány Serdülő II. osztály, kelet, 7. forduló
Debreceni SC-SI - Eszterházy KESC 27-20 (12-9)
Egri gólszerzők: Romány Kinga 5, Csomós Anna 4, Barabás Roxána 3, Tóth Zóra, Dohány Vanda 2-2, Kurucz Aida, Nagy Eszter, Koczka Lili, Bárdos Anna 1-1.