Bejelentkezett 0
Vendégek 26

Jó úton az ifjúsági csapat Nyomtatás E-mail
2017. október 30. hétfő

Rutka Péter együttese egymás után második győzelmét aratta, miután két góllal nyerni tudott Orosházán.

Vihar, várakozás, jéghideg csarnok és győzelem. Ezekkel a szavakkal lehetne a legjobban elmondani mi is történt vasárnap az Eszterházy KESC-EVSI ifjúsági csapatának Orosházán rendezett mérkőzésén. Hogyha szombat este a felnőttek találkozója után az volt a főcím, hogy nem szívbetegeknek való összecsapáson vagyunk túl, akkor ezt a jelzőt lehet mondani a gyerekek kapcsán is.

Eleve hatalmas viharban érkezett meg a társaság Orosházára, ahol több mint egy órát kellett várni, hogy egyáltalán a csarnokba mehessen. Mindezek után jött a hab a tortára, hiszen a csarnokban jó esetben is tíz fok volt. Egy rövid eligazítás után, már melegítettek is Nagy Viktóriáék, akik jól kezdték a találkozót, és egészen a tízedik percig fej-fej mellett ment a két csapat.

Ekkor jött a már megszokott rövidzárlat, hét minutum alatt a hazaiak egy 6-2-es sorozatot produkáltak, ami egyszerűen érthetetlen. Jött is az időkérés, és úgy nézett ki, hogy hatottak azon tanácsok és intelmek, amiket Rutka Péter tanítványai felé intézett.

Mindezt követően, Muhari Adrienn percei jöttek, aki a hátára vette a csapatot és szépen lassan elkezdődött a felzárkózás. Támadásban egyértelműen Muhari és Nagy-György Hanna volt elemében, de a védekezés is felkeményedett, így egy perccel a vége előtt sikerült kiegyenlíteni. Más kérdés, hogy a gyors középkezdést nem tudták megakadályozni a vendégek, ezért gyorsan jött is a válasz rá, de Muhari Adrienn a dudaszó pillanatában akkora gól ragasztott az orosházi kapuba, hogy azt öröm volt nézni.

A második félidőben egy olyan egri csapat futott ki a pályára, amilyet egyébként tavaly rengetegszer láthattunk. Tűz, hit, akarat. Ez jellemezte a csapatot, és bár szinte minden találatra jöttek a hazai válaszok, de az a küzdőszellem, amit az EKESC képviselt, az mindenképp megsüvegelendő.

Nagy-György Hanna fantasztikusan irányította a lányokat, és igazából csak be kellett lőni azokat a helyzeteket, amiket kialakított önmagának és társainak. Negyedórával a vége előtt aztán futószalagon jöttek az egri találatok, sikerült is négygólos előnyre szert tenni.

Három perccel a vége előtt, olyan szinten elfáradtak a szekeret húzó emberek, hogy az utolsó tartalékokat kellett elővenni. Mindezt úgy, hogy Nagy-György Hanna butasága után nem csak a labdát vették el a játékvezetők, de még egy kétperces kiállítást is kiosztottak, amiért a játékos elpöccintette a labdát. Ezek után Kriston Nikolett pillanati következtek, akinek első próbálkozása nem sikerült jól, de az utána lévő akkora gól lett, hogy a kapufa még most is rezeg tőle. Ezzel a találattal szinte biztosra lehetett venni, itt már pontszerzés biztosan lesz, kérdés dupla, vagy szimpla.

Dupla lett. Ugyan kaptunk egy gólt, de Nagy-György Hanna ismét kezébe vette az irányítást és szoros emberfogás után elindult a hazai kapu felé. A hazaiak annak rendje, és módja szerint eltarolták, így jött a piros lap és a büntető. Muhari Adrienn magabiztosan lőtte be a labdát szintén a dudaszó pillanatában a kapuba, ezzel pedig kétgólos győzelemmel térhettek haza a lányok.

Mestermérleg:

Rutka Péter: - Végre újra együtt dobbant a szívünk, ennek pedig meg lett az eredménye. Nagyon büszke vagyok a csapatomra, hiszen fantasztikusan dolgoztak és küzdöttek. Aki nem került pályára az is úgy örült, mintha ő lőtte volna a gólt. Elindultunk egy úton, ahol ugyan vannak buktatók, de ha ilyen egységesek leszünk, akkor sok örömünk lesz a jövőben. Gratulálok a csapatomnak!

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Női ifjúsági, II. osztály, kelet, 7. forduló
Oxxo Energy Orosházi NKC – Eszterházy KESC-EVSI 24-26 (13-13)
Orosháza, 50 néző.
V.: Kovács G., Papp B.
EKESC: LEINER – Sepsi 3, Kriston 4, NAGY-GYÖRGY 4, HALMAI, Nagy V. 1, MUHARI 11 (7). Cs.: Csomós E., Dohány V. 2, Csomós A. 1. Edző: Rutka Péter.
Hétméteresek: 3/2. ill. 10/8.
Kiállítások (kétperces): 6 perc, ill. 10 perc.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 2-2, 12. p.: 6-4, 18. p.: 10-6, 24. p.: 10-9, 36. p.: 14-15, 42. p.: 16-16, 48. p.: 18-20, 54. p.: 21-23.